1999 yılında kurulan şirketimiz 2004 yılında çok ortaklı olmaktan çıkarak aile şirketi tarzına dönüştü, tarımsal üretim için faaliyete geçti. 2007 yılında halen faaliyet göstermekte olduğumuz kendi binamıza taşındık. Dört yıl boyunca geleneksel sayılabilecek usullerde üretim yapıldı. 2010 yılında tüm ülke bazında zeytin ve zeytinyağı üreticilerini Yatağan ilçesinde düzenlediğimiz 9. Ortak Akıl ve Güç Birliği Toplantısında bir araya getirdik. Bu toplantı esnasında temasa geçtiğimiz akademisyenler ile çalışma şeklimizi ve ürün kalitemizi sorguladık. Bilimsel temellere dayandırdığımız yeni çalışma esasları ile ürünümüzü uluslararası kalite standartlarının üzerine taşıdık.
2012 ve 2013 yıllarında yaptığımız çalışmalarla MEMECİK zeytin çeşidinin en karakteristik lezzetlerini ülkemize tanıttık. 2012 de Almanya – Düsseldorf bayiliğimizle ilk yurtdışı çalışmamızı gerçekleştirdik. Aynı yıl Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürlüğü personeline verdiğimiz eğitimle uluslararası zeytinyağının kalite ve tadım kriterlerini anlattık. Böylece Muğla ili genelinde kalite çalışması yapılmasının gerekliliğini gösterdik.
Firmamız Genel Müdürü Eczacı Atilla Totoş uzun seneler boyunca zeytinyağının sağlığa etkileri ile ilgili araştırmalar yapmıştır. Akademisyenler ile bilgi alışverişinde bulunup sürekli gelişme ve iyileşme bilincinde çalışmalarına devam etmektedir. 2014 yılı Ağustos ayından başlayarak 1 sene boyunca TÜBİTAK-Tüsside bünyesinde kurulan, zeytin ve zeytinyağı sektörü ulusal kümelenme konulu çalışmalar yapan alanında uzman 15 kişiden oluşan teknik heyette görev almıştır.
2013 yılında ürünümüz Japonya ve Türkiye’de katıldığımız zeytinyağı kalite yarışmalarında birer gümüş madalya kazanmıştır. Bu madalyalar Muğla ilinde kişisel koleksiyondan elde edilmeyen, çiftçi zeytininden üretilmiş ilk ve tek zeytinyağına verilmiş oldu. 2014 yılında ise Japonya ve Türkiye’de düzenlenen yarışmalarda altın madalya ile ödüllendirildik. 2015 yılında uluslararası ödüllerimize İtalya ve ABD’den aldığımız altın madalyalarımız da eklendi. Ürünümüz, 2016 yılında İsrail’de düzenlenen yarışmada premium madalyaya layık görülmüştür. Ayrıca, ABD, İtalya, Japonya ve Türkiye’de düzenlenen zeytinyağı kalite yarışmalarında ödüllendirilmiştir. 4 senede toplam 13 ödüle layık görülen firmamız her geçen sene daha da gelişmek üzere çalışmalarına devam etmektedir.
Üretim tesisimiz ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasına sahiptir. Gıda güvenliğini öncelikli hedef olarak gören ve her aşamayı bu hedef için tasarlayan bir firmayız. 4850 m2 arsa üzerinde kurulu 770 m2 örtülü alanda çalışma yapmaktayız. Tadım onaylı kusursuz zeytinyağı üretiminde ilimizde en yüksek kapasiteye sahibiz. İldeki iklimlendirilmiş tek zeytinyağı deposu fabrikamızda bulunmaktadır. Muğla ilimiz ülkemiz zeytinyağının %15 ini üreterek dördüncü sırada yer alır. MEMECİK zeytinin dünyaya yayıldığı yer Yatağan ve Milas ilçelerimiz civarıdır.